Birinci Sarıyer İmam Hatip'ten
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
18 Mayıs 2012 08:07
Korsanlıkla mücadele ve telif hakları konulu Liselerarası Kısa Film yarışmasında kamera dalında birinci gelen Sarıyerli Zeynep Eda Güneş, ödülünü Bakan Egemen bağış'tan aldı...
Avrupa Birliği Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği ve TÜRSAK iş birliğiyle gerçekleştirilen "Korsanlıkla Mücadele ve Telif Hakları" konulu İstanbul Liselerarası Kısa Film Yarışması'nm ödül töreni, Lütfı Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirildi.

Törende konuşan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, yarışmaya eser veren öğrencilerin korsanla mücadelede kendi eserlerini sunduklarını belirterek, "Ben de her kategoride başarılı olan kardeşlerimi Avrupa Birliği ülkelerine götürüp, müzakere süreci nasıl yapılır bilgim çerçevesinde göstermek istiyorum. Çünkü bu sürecin asıl kazananı Türkiye'nin kadınları ve gençleri olacaktır" diye konuştu.

Yarışmada cep telefonu kategorisinde "Yok Oluş" adlı filmle Kemal Atatürk Lisesi öğrencisi Ecem Simge Yurdatapan, fotoğraf makinesi kategorisinde "Ama Periler Yoktu" filmiyle Mecidiyeköy Lisesi öğrencisi Rüya Alkılıç ve kamera kategorisinde "Yokoluş" adlı filmiyle Sarıyer İmam Hatip Lisesi öğrencisi Zeynep Ebrar Güngör birinci oldu.

AB Bakanı Egemeı Bağış ve Telif Hakları Genel Müdürü Abdurrahman Çelik, kamera kategorisinde "Yokoluş" adlı filmiyle birinci olan Sarıyer İmam Hatip Lisesi öğrencisi Zeynep Ebrar Güngör'e ödülünü birlikte sundular.


Bu Haber Toplam 2999 Defa Okunmuştur
reklam
SON DAKİKA
ÜYE GİRİŞİ
Video Haber
Yazarlar
Ümit SANLAV
Ümit SANLAV
Atalay Kaban
Atalay Kaban
VURAL KARAHAN
VURAL KARAHAN
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
Selçuk Kavaloğlu
Selçuk Kavaloğlu
KIVANÇ EKİNCİ
KIVANÇ EKİNCİ
Ayşe ÜNLÜ
Ayşe ÜNLÜ
Gürol BAĞCI
Gürol BAĞCI
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN