Sarıyerli küçük sanayici gelişecek
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
17 Ekim 2011 09:43
Sarıyer Belediyesi ve KOSGEB, kurs programı gerçekleştirilmesi konusunda anlaşmaya vardı...

Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen protokol töreni ile Sarıyer Belediyesi ve KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı), girişimci vatandaşlarımızı üretime dahil etmek için kurs programı gerçekleştirilmesi konusunda anlaşmaya vardı.

  

Sarıyer Belediyesi’ni temsilen Başkan Yardımcısı Mustafa Tok ve KOSGEB Boğaziçi Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Serhat Öztürk arasında imzalanan protokol çerçevesinde, iş kurmak veya işini geliştirmek isteyen girişimcilerin gerek teknik altyapı desteği, gerekse maddi anlamda finanse edilmeleri amaçlanıyor.

 

Kosgeb adına konuşan Dr. Serhat Öztürk, hedeflerinin daha çok kadın girişimciler olduğunu, ev hanımlarının ekonomiye ve üretime katkısının sağlanması için pozitif ayrımcılık yapacaklarını belirtti. Öztürk ayrıca; erkek girişimciler için sermayelerinin %60’ını, kadın girişimciler için ise yatırımları için gereken paranın %70’ini karşılayacaklarını söyleyerek, alanında uzman eğitimciler tarafından verilecek kurs programının 60 saat olacağını bildirdi.Katılımcılara kurs sonunda verilecek olan sertifikaların geçerlilik süresinin 10 yıl olacağını bildiren Serhat Öztürk, sürenin uzun olması sayesinde, sertifika almaya hak kazanan katılımcıların kurs süresi biter bitmez bir proje sunmak zorunda olmadıklarını, 10 yıllık bir süre zarfında bu taleplerini istedikleri zaman dile getirebileceklerini vurguladı. Sarıyer Belediyesi’nden lojistik destek beklediklerini de belirten Öztürk, katılımcıların seçilmesi ve bilgilendirilmesi sürecinde kendilerine yardımcı olmaları konusunda taleplerini Başkan yardımcısı Mustafa Tok’a iletti.

Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Tok, KOSGEB ile yapmış oldukları protokolün, Sarıyerli girişimciler adına iyi bir fırsat olduğunu belirterek, projenin daha da genişletilmesinin özellikle engelli vatandaşlarımızın da üreten topluma katılmalarını teşvik etmesi adına önemli olduğunun altını çizdi.

İmzalanan protokolün ardından Dr.Serhat Öztürk, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok’a KOSGEB Boğaziçi Hizmet Merkezi’ni gezdirerek, merkezde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Bu Haber Toplam 2965 Defa Okunmuştur
reklam
SON DAKİKA
ÜYE GİRİŞİ
Video Haber
Yazarlar
Ümit SANLAV
Ümit SANLAV
Atalay Kaban
Atalay Kaban
VURAL KARAHAN
VURAL KARAHAN
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
Selçuk Kavaloğlu
Selçuk Kavaloğlu
KIVANÇ EKİNCİ
KIVANÇ EKİNCİ
Ayşe ÜNLÜ
Ayşe ÜNLÜ
Gürol BAĞCI
Gürol BAĞCI
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN