Aziz Kılıç'ın parolası iş ve barış
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
30 Mart 2011 14:57
Sarıyer Haber Gazetesi'ne konuşan CHP İstanbul 2.Bölge Milletvekili aday adayı Dr. Aziz Kılıç, hedeflerini ve yapılması gerekenleri anlattı...

İstanbul 2. Bölge’den CHP milletvekiliği aday adaylığını açıklayan Dr. Aziz Kılıç “İş ve Barış” parolasıyla halkı selamladı. Gazetemize açıklamalarda bulunan Aziz Kılıç, özellikle halka karşı sorumluk konusunun altını çizerken, toplumsal barış ve iş konularına dikkat çekti.


 


1956 yılında Malatya’nın Arguvan ilçesinde doğan Aziz Kılıç, Kuleli Askeri Lisesi’nde öğrenimini gördükten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Diyarbakır Tıp Fakültesini bitirdi. Çeşitli görevler ve şark hizmetlerinden sonra Kağıthane’de Bilim Sağlık Merkezi’nde halkına hizmet veren Kılıç, Kağıthane İlçesi’nin sağlık işlerini yürüttü. Bu dönemde hemen hemen her mahalleye açtığı halk poliklinikleriyle dikkat çeken Kılıç, 1994 yılında Kağıthane ilçesinde meclis üyeliği görevinde bulundu. Kılıç, Dokuz yıl boyunca Levent SSK Hastanesi’nde görev aldıktan sonra şu anda Nişantaşı’nda özel bir estetik merkezinde tıbbi hayatına devam etmekte.


 


Sosyal demokrat bir çevre ve aileden geldiğini belirten 2. Bölge Milletvekili Adayı Kılıç, 1973 yılında faal olarak seçim çalışmalarında bulunduğundan bahsederek, İstanbul’a gelen Bülent Ecevit’i CHP kolluğuyla ilk karşılayan kişi olduğunu ifade etti.


 


“Benim Olduğum Yerde Kavga Olmaz”


 


Diyarbakır Üniversitesi’nde okuduğu yıllarda 12 Mart Darbesi’ne kadar siyasi çatışmaların yaşanmadığının altını çizen Kılıç, karşıt görüşlü öğrenciler arasında sorun çıkmaması için azami bir çaba sarf ettiğini sözlerine ekledi. Herkese eşit şekilde yaklaştığını ve ayrım yapmadığının üzerinde duran Milletvekili Adayı Kılıç, “Siyasi görüşü ne olursa olsun herkesle selamlaşırdım” dedi.


 


“İnsanlığın En Büyük Sorunu İş ve Barıştır”


 


“Sonuçta biz bölgemizin temsilcisiyiz” sözleriyle konuşmasına başlayan Aziz Kılıç, bölgemizin sıkıntılarını bilmeli ve takipçisi olmalıyız diye devam etti. Kılıç sözlerine şöyle devam etti “Seçim bölgemin kanaat önderleriyle, muhtarlarıyla, gençlik kollarıyla sıkı temas içersinde olacağım. Onlar beni besleyen köklerim olacak ve daha ayrıntılı bir şekilde sıkıntılardan haberdar olacağım. Ulusal ve yerel ölçekli sorunları tespit ederek çözeceğim.” İşsizlik ve toplumsal konular üzerine de görüşlerini dile getiren Kılıç, seçim bölgemdeki iş ve yatırım hizmet alanlarına bu bölgenin insanlarının yerleştirilmesi gerektiğini kaydetti. Kılıç barış konusunda ise “Barış derken hiçbir etnik ve dini ve siyasi ayrım yapmadan Türk, Kürt, Alevi, Sünni insanların mutluca bir arada yaşayacağını göstereceğim” dedi. Biz ayrılmaz bir bütünüz diyerek ayrımcılığa karşı olduğunu ifade eden Kılıç hayatından bir örnek vererek sözlerine şöyle devam etti: “Evli olan iki arkadaşımın Günce adında bir kızı var annesi Türk ve Alevi, babası Kürt ve Sünni. Şimdi Günce Türk mü, Kürt mü? Alevi mi, Sünni mi? Bunun tartışmasını yapmak ne kadar doğru olur? Herkese bu gerçeği anlatmak için uğraşacağım” 1995 yılında yaşanan Gazi Olayları sırasında Kağıthane İlçesi’ndeki tüm siyasal parti temsilcilerini bir araya getirdiğini ve halkı provokasyonlara karşı uyardığını belirten Kılıç, “bölgede bunun olumlu etkilerini açıkça gördük” diye sözlerine devam etti. 1993 Yılında Kağıthane Belediyesi’nden atılan işçilerin başlattığı ve 1,5 yıl süren açlık grevinde yer aldığını sözlerine ekleyen Kılıç, “işçilerin Ankara yürüyüşünde gönüllü sağlık hizmeti verdim” diye devam etti.


 


“Güce Dayalı Bir Sağlık Hizmeti Olmaz”


 


Milletvekili Adayı Kılıç, “Sosyal demokrat anlayışta önemli olan insanların hasta olmasını önlemektir. Önlemlere rağmen hasta olan kişiye de sağlık hizmetlerinin insani ve ücretsiz bir şekilde sunulmasıdır. Günümüzde sağlık hizmetleri ticarileştirildi. AK Parti’nin de gizli gündemi olan maddi güce dayalı bir hizmet sunuluyor. Aslında bugün için halk sağlığına en büyük hizmet onları AK Parti Hükümeti’nden kurtarmaktır. Çünkü 2003 yılından günümüze Antidepresan ilaç kullanımında %100 üzerinde bir artış kaydedilmiştir. İntiharların ve cinnetlerin çoğaldığı ülkemizde, strese bağlı olarak şeker, tansiyon hastalıklarında oran giderek artmıştır.” diye konuştu.


 


Destekçileri Kimlerdir?


 


Siyasi gücünü 23 yıldır Doktorluk yaptığı Levent SSK Hastanesi’ndeki çevresinden aldığını kaydeden Aziz Kılıç, “bu nedenle Kağıthane, Şişli, Sarıyer ve Beşiktaş’tan binlerce hastam oldu. Doktor – hasta ilişkimiz zamanla aile ilişkisine dönüştü. Siyasi desteğim beni yakından tanıyan dostlarım ve hizmet verdiğim kişilerdir” diye sözlerini bitirdi.
Bu Haber Toplam 1961 Defa Okunmuştur
reklam
Bu Kategoriye Ait Diğer Haberler
SON DAKİKA
ÜYE GİRİŞİ
Video Haber
Yazarlar
Ümit SANLAV
Ümit SANLAV
Atalay Kaban
Atalay Kaban
VURAL KARAHAN
VURAL KARAHAN
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
Selçuk Kavaloğlu
Selçuk Kavaloğlu
KIVANÇ EKİNCİ
KIVANÇ EKİNCİ
Ayşe ÜNLÜ
Ayşe ÜNLÜ
Gürol BAĞCI
Gürol BAĞCI
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN