Sarıyer-Ferahevler-Reşitpaşa-Armutlu
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
08 Şubat 2011 22:50
Sarıyer Kent Konseyi'nini girişimleriyle, Kaymakamlık binasına ev sahipliği yapan Farahevler mahallesi ve Reşitpaşa'ya Sarıyer'den, deneme seferi mahiyetinde otobüs konuldu...


Son dönemlerde yıldızı parlayan ve Sarıyer Kaymakamlığının taşımasının ardından daha da önem kazanan Ferahevler ve Reşitpaşa'ya Sarıyer'den otobüs gidiyor. 31 Ocak Pazartesi gününden itibaren başlayan ring seferleri, Sarıyer, Hacıosman, Ferahevler, Reşitpaşa, Küçük Armutlu güzergahında çalışacak. Şimdilik ve şimdilik deneme seferi mahiyetinde olan güzergahta iki otobüs karşılıklı çalışmakta.


Uygulamadan önce Kilyos, Kısırkaya, Fener gibi köylerden, Kaymakamlıkta işi olanlar önce Sarıyer'e, sonra Sarıyer'de oturanlar da dahil, Maslak'a gidip ordan tekrar aktarma yaparak Ferehevler'de ulaşabiliyorlardı. Kaymakamlık daha önce Sarıyer'den Ferahevler'e direk giden bir hat talep etmiş, İETT'den ret cevabı gelmişti. Bu glişmenini ardından, Sarıyer Kent Konseyi Çevre Komisyonu Aralık ayında İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı ile görüştü. Sonra  Avrupa Yakası İşletme Müdürü Sinan Akdere'den randevu alıp, Demirciköy, Kilyos, Uskumruköy, Zekeriyaköy, Rumelifeneri Muhtarları, Kilyos Çevre Derneği Başkanı ile birlikte giderek sorunu yineleyen Kent Koseyi üyeleri, Köyler'in diğer taleplerini de ilettiler. Olumlu geçen görüşmenin ardından Ferhevler - Sarıyer hattı için söz alınmış, köylerin durumununsa daha sonra değerlendirileceği belirtilmişti.


Bu Haber Toplam 3996 Defa Okunmuştur
reklam
Bu Kategoriye Ait Diğer Haberler
SON DAKİKA
ÜYE GİRİŞİ
Video Haber
Yazarlar
Ümit SANLAV
Ümit SANLAV
Atalay Kaban
Atalay Kaban
VURAL KARAHAN
VURAL KARAHAN
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
Selçuk Kavaloğlu
Selçuk Kavaloğlu
KIVANÇ EKİNCİ
KIVANÇ EKİNCİ
Ayşe ÜNLÜ
Ayşe ÜNLÜ
Gürol BAĞCI
Gürol BAĞCI
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN