Gümüşdere’nin Garip seçimi
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
05 Mayıs 2009 16:17
Gümüşdere eski Muhtarı Cevat Mutlu, seçim sonuçlarına itiraz etti. Mutlu, seçim sonucunu doğrudan etkileyen Polis Okulu öğrencilerinin, baskı altında oy kullandığını iddia etti...

Gümüşdere eski Muhtarı Cevat Mutlu, kalabalık bir vatandaş grubu ve diğer muhtar adaylarının desteğini de arkasına alarak seçim sonuçlarına itiraz etti. Mutlu, seçim sonucunu doğrudan etkileyen Polis Okulu öğrencilerinin, baskı altında oy kullandığını iddia etti.
Gümüşdere muhtar adaylarından olan ve aynı zamanda da eski muhtar olan Cevat Mutlu, seçim sonuçlarının “Gümüşdere halkının özgür iradesini yansıtmadığı” gerekçesi gerekli mercilere itirazda bulundu.


Kısa bir süre önce Gümüşdere’ye gelen ve Gümüşdereliler tarafından pek de tanınmadığı iddia edilen Abdullah Gündoğdu 630 oy aldı. Gümüşdere’de bulunan ve burada oy kullanan Polis okulu öğrencilerinin ise toplam 600 oyu var. Polis okulu öğrencilerinin ağırlıkta olduğu 1608 ve 1609 numaralı sandıklardan Gündoğdu’ya 225’er oy çıkması kafaları karıştırmakta.


Sarıyer Haber Gazetesine gelerek konuyla ilgi açılamalarda bulunan eski Muhtar Cevat Mutlu “Seçimlerin “Gümüşdere halkının özgür iradesini yansıtmadığı” gerekçesi ile itirazda bulunduk. Ne yeni muhtar vatandaşı tanır ne de Gümüşdereliler muhtarı. Öğrenci kardeşlerimiz ise hiçbir muhtar adayı, hatta Gümüüşdereli’yi tanımadığı halde bu adayı nasıl tanıdı da, neye göre blok oy kullandılar” dedi.  


Sarıyer Diğer Muhtar adayları ve Gümüşdereli 350 vatandaşın da imzalı şekilde destek verdiği itirazları Yüksek Seçim Kurulu, İl Seçim Kurulu ve İlçe Seçim Kurulu’na gönderen Cevat Mutlu, bunun Gümüşdere Plajı ile alakalı bir durum olduğunu düşündüklerini belirtirken, Gümüşdereli’nin hakkını arayacağını sözlerine ekledi.


İşte Gümüşdere halkı tarafından da destek verilen İçişleri bakanlığı başta olmak üzere gerekli mercilere yapılan itirazın dilekçesi:
Bu Haber Toplam 3251 Defa Okunmuştur
Hadi canım sende
acarel
Polis okulu öğrencileri kültürlü delikanlılardır,siz kendi aranızda aday belirleyemez dört beş aday çıkarırsanız sürüden ayrılanı kurt kapar bunu bilmiyormuydunuz,sonra gümüşdere halkından bahsetmeyin ayıp oluyor.siz plajdan haber verin, onun hesabını kime veriyorsunuz.
05/05/2009 21:02
reklam
Bu Kategoriye Ait Diğer Haberler
SON DAKİKA
ÜYE GİRİŞİ
Video Haber
Yazarlar
Ümit SANLAV
Ümit SANLAV
Atalay Kaban
Atalay Kaban
VURAL KARAHAN
VURAL KARAHAN
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
TEVFİK GELGEÇ (HOROZ)
Selçuk Kavaloğlu
Selçuk Kavaloğlu
KIVANÇ EKİNCİ
KIVANÇ EKİNCİ
Ayşe ÜNLÜ
Ayşe ÜNLÜ
Gürol BAĞCI
Gürol BAĞCI
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN
Pror. Dr. ERTAN TEZCAN